soler de vilardell / Primer  / PROJECTE “EL NOSTRE POBLE”

PROJECTE “EL NOSTRE POBLE”

Aquestes últimes setmanes hem estat treballant ben a fons el projecte sobre el nostre barri i els seus carrers. Hem fet moltes activitats diferents!

Primer vam rebre un missatge d’un extraterrestre que ens demanava ajuda per solucionar un problema que havia observat al poble; cada vegada hi havia menys gent que hi volia anar de visita i d’altres que hi vivien però volien marxar o no estaven del tot contents amb algunes coses.

Vam començar a investigar sobre els carrers, vam aprendre a tafanejar amb l’street view del google maps, vam localitzar les nostres cases dins el mapa, els edificis importants o emblemàtics de Sant Celoni, vam investigar les tasques que feien a cada lloc i vam començar a pensar en allò que no acabava de funcionar bé i en com ho podíem canviar.

També vam demanar opinió a la gent del poble a través d’una enquesta, i finalment vam transmetre tots els nostres dubtes a l’alcalde.

Quina experiència!